Porównanie Sony Alpha A7R II Czarny Body vs Sony Alpha A7 III Czarny Body

Sony Alpha A7R II Czarny Body
Sony Alpha A7R II Czarny Body
Sony Alpha A7 III Czarny Body
Sony Alpha A7 III Czarny Body
Cena od7975,00 od8999,00
Ocena
3,9
3 opinie
3,9 5 0 (3,9)
4,8
14 opinii
4,78 5 0 (4,8)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Producent Sony Sony
Rodzaj body body

Przetwornik obrazu

Rozdzielczość efektywna 42,4 Mpix 24,2 Mpix
Stabilizacja obrazu Ze stabilizacją obrazu Ze stabilizacją obrazu

Podgląd zdjęć

Wizjer Z wizjerem Z wizjerem
Rozmiar wyświetlacza LCD 3" 3"

Techniczne

Zasilanie Akumulator Li-Ion Akumulator dedykowany

Głębokość 60,3 mm 73,7 mm
Hot Shoe Tak -
Karty pamięci Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HD Duo, SD, SDHC, SDXC Memory Stick Pro Duo, SD, SDHC, SDXC, microSDHC, microSDXC, microSD, Memory Stick Pro-HG Duo, Memory Stick Micro
Kolor Czarne Czarne
Maksymalna rozdzielczość 7952 x 5304 6000 x 4000
Maksymalna szybkość zdjęć w serii 5 kl./s 10 kl./s
Maksymalna wartość czułości ISO 102400 204800
Niestandardowy balans bieli Tak Tak
Obsługa formatu RAW Tak Tak
Rodzaj matrycy CMOS CMOS
Rodzaj migawki Szczelinowa Cyfrowa
Rozdzielczość filmów 3840 x 2160 4096 x 2160
Rozmiar matrycy 35.9 x 24 mm 24 x 36 mm
Szerokość 126,9 mm 126,9 mm
Szybkość migawki 1/8000 1/8000
Waga 625 g 650 g
Wysokość 95,7 mm 95,6 mm
Złącza i porty HDMI, Wi-Fi, NFC, micro USB 2.0, AV mini HDMI
Zoom cyfrowy 4x -
Zoom optyczny 0x -

Cechy Produktów

funkcjonalność
jakość zdjęć
szybkość działania

Opinie

Opinie kupujących
 • Dominik
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Świetny aparat dla osób które wiedzą do czego go zastosować. czytaj więcej
 • felipe
  Ocena:
  4/5 Wystawiono jest ok czytaj więcej
 • Kazimierz
  Ocena:
  0,5/5 Wystawiono Produkt jest wspaniały lecz nie mogłem go używać ponieważ oddałem go do naprawy na gwarancji już w 3 tygodniu. Uszkodzona matryca. Nie kupujcie aparatów, które były już otwarte.... Serwis dokonuje mapowania matrycy na nowych aparatach i nie informują o stanie matrycy broniąc się tajemnicą. Sony nie posiada polityki martwych pikseli jak to jest np w telewizorach. Dodatkowo aparat został wyposażony w softwer, który ukrywa co miesiąc uszkodzone piksele nie informując użytkownika. Dlatego niewiadomo czy masz 42Mpiksele czy już tylko może 40? Uważajcie - nie można się na takie coś zgadzać. A ja głupi wykupiłem jeszcze dotatkowo rozszerzenie gwarancji na 3 lata Plus Extra - nie wiem co ma oznaczać te słowa ale klientowi nic nie dają. Został jedynie Rzecznik i Sąd... czytaj więcej
 • Konrad
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Praktycznie każdy "och" i "ach" uzasadniony ale niestety cieniem na doskonałą jakość kładzie się problem maleńkiej stajni szkieł. Jeśli masz budżet z gumy i nie chcesz czegoś więcej niż portrety i pejzaże, to problemu nie zauważysz. Ale jeśli tak jak ja, masz ograniczony budżet, a do tego focisz dziką naturę, to zdecydowanie unikaj tego systemu. Ja frycowe zapłaciłem więc od razu ostrzegam. MC-11 czy Metabones V nie rozwiążą problemu. Długich szkieł w ofercie Sony nie ma (poza kosmicznie drogim 100-400) a te od Canona podłączone po adapterze tracą praktycznie zdolność pracy z ciągłym AF. Celność w tym trybie jest fatalna. Jeszcze raz podkreślam - to nie aparat jest zły (jest obłędny) - to rozmiar jego ekosystemu daje w kość. czytaj więcej
 • sgmnd
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Prawie idealny aparat dla zawodowego „hybrid shootera”. Używam w 70 % do zdjęć i 30 % do wideo. Jednocześnie korzystam nadal z 5d III (ponad 400tyś przebiegu) i coraz bardziej przechodzę na Sony. Nieźle współpracuje z obiektywami Canona przez Sigmę MC-11, np 85 1.2l ma pewniejszy af na Sony niż na 5D III. Korpus bardzo lekki, wygodny w podróżach. Fajny setup streetowy z 28mm 2.0 od Sony. Bardzo długi czas pracy na baterii, w moich zastosowaniach dwa razy dłuższy niż przewiduje producent. Jedyne czego mi brakuje to 4K w 60 klatkach i odchylanego ekranu w bok. czytaj więcej
 • Syos
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Cóż mogę napisać aby nie zostało to odebrane jak reklama. Rewelacyjny sprzęt. Szybkość AF powala, oczywiście z odpowiednim obiektywem. Zdjęcie zrobione przy ISO 10000 i wywołane do formatu 10x15cm rewelacja, nawet tak zwani "znawcy tematu" uznali iż było zrobione przy ISO ok 1600. Bateria rewelacja, na zleceniu ślubnym działała od godziny 15.00 do 24.00 !!!! Jestem mega zadowolony. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 8/12 9/12
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rozdzielczość efektywna

Rozdzielczość efektywna aparatu cyfrowego jest określana za pomocą dwóch liczb określających liczbę pikseli w matrycy. Pierwsza to liczba wszystkich pikseli (np. 8,2MP), druga to liczba pikseli efektywnych (np.8,0MP). Liczba wszystkich pikseli określa nam, ile pikseli światłoczułych jest na matrycy aparatu. Liczba pikseli efektywnych określa z kolei, ile z tych pikseli stanowi punkty robionego zdjęcia (w praktyce jest równa iloczynowi wskazanej rozdzielczości aparatu).

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu to jedna z funkcji w aparatach z wymienną optyką. Są dwa rodzaje stabilizacji: stabilizacja w korpusie lub stabilizacja w obiektywie. Stabilizacja umieszczona w korpusie aparatu jest bardzie powszechna, gdyż jest skuteczniejsza niż ta dostępna w obiektywie. Możemy również założyć na aparat dowolny obiektyw, również taki bez stabilizacji (jest on tańszy od obiektywu ze stabilizacją), a funkcja ta wciąż będzie działać.

Wizjer

Wizjer - element aparatu fotograficznego, który umożliwia podgląd kadru przed wykonaniem zdjęcia. Istnieje podział wizjerów na elektroniczne, charakterystyczne dla bezlusterkowców, i optyczne, które znajdziemy w lustrzankach. Wizjery mogą różnić się budową i działaniem. Lustrzanki w wizjerze przedstawiają obraz naturalny, podczs gdy aparaty cyfrowe ukazują obraz cyfrowo przetworzony. Wybierając zatem bezlusterkowec wysokiej jakości, należy zawsze szukać modelu z wysoką rozdzielczością wizjera.

Hot Shoe

Hot Shoe to złącze umieszczone w górnej części korpusu aparatu cyfrowego, które służy do łączenia ze specjalnie ukształtowanym elementem zewnętrznej lampy błyskowej. Pozwala ono na bezpośrednie przekazywanie sygnałów między aparatem i lampą. Możliwe jest również zainstalowanie specjalnego adaptera "gorącej stopki" na aparacie, który umożliwia instalację wszelkich dodatkowych akcesoriów, a nawet drugiego aparatu. Jest to przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla profesjonalistów.

Maksymalna rozdzielczość

Maksymalna rozdzielczość to jeden z parametrów aparatów cyfrowych, który podawany jest megapikselach i określa on maksymalną liczbę foto-czułych komórek na elemencie światłoczułym aparatu. Każda komórka odpowiada jednemu pikselowi zdjęcia. Im większa maksymalna rozdzielczość, tym lepszej jakości zdjęcia otrzymamy po ich wywołaniu. w celu określenia potrzebnej rozdzielczości powinniśmy ustalić wielkość zdjęć do wywołania. Im jest ona większa, tym większej rozdzielczości potrzebujemy.

Maksymalna szybkość zdjęć w serii

Maksymalna szybkość zdjęć w serii to parametr aparatów cyfrowych podawany w klatkach na sekundę. Informuje nas o tym, ile maksymalnie klatek zapisze aparat w ciągu jednej sekundy, jeśli uruchomimy funkcję zdjęć seryjnych. W profesjonalnym sprzęcie może to być nawet 10 klatek na sekundę. Jest to uzależnione od szybkości działania całego aparatu, również od szybkości transferu danych do pamięci wewnętrznej.

Maksymalna wartość czułości ISO

Maksymalna wartość czułości ISO to parametr w aparacie, który określa wrażliwość sensora na światło. Im wyższy ten parametr, tym matryca mocniej reaguje na światło. Im wyższa czułość, tym mniejsza jakość zdjęć. Pojawiają się szumy, zmniejsza się szczegółowość, kontrast i nasycenie. Wyższą wartość czułości ISO zazwyczaj wykorzystuje się podczas robienia zdjęć w nocy, podczas zdjęć dziennych możemy ją wykorzystać dla uzyskania specjalnego efektu na zdjęciu.

Niestandardowy balans bieli

Niestandardowy balans bieli to jedna z funkcji w aparacie cyfrowym, która pozwala samodzielnie dostosować balans bieli podczas wykonywania zdjęć. Funkcja ta jest zazwyczaj wykorzystywana w nietypowych warunkach oświetlenia. Aby jej użyć, należy najpierw ją uruchomić, a następnie wykadrować biały obiekt w taki sposób, by wypełnił cały kadr. Dzięki temu, aparat ustawi wartość niestandardowego balansu bieli, która zostanie ustawiona do zdjęć.

Rozdzielczość filmów

Rozdzielczość filmów to parametr mówiący o tym, w jakiej rozdzielczości będą nagrywane filmy przez dany apart cyfrowy. Główną rolą aparatu jest robienie zdjęć, dlatego nagrywane filmy będą zazwyczaj gorszej jakości, niż te nagrane sprzętem do tego przeznaczonym. Jest to dodatkowa funkcja. Standardowa rozdzielczość nagrań aparatem cyfrowym wynosi 160x120, 320x240, lub 640x480 pikseli. Nawet najwyższa rozdzielczość nie zapewni dobrej jakość filmów.

Szybkość migawki

Szybkość migawki to jeden z parametrów występujący w aparatach cyfrowych. Jest to czas otwarcia migawki liczony w ułamkach sekundy lub w całych sekundach. Podczas tego momentu, naświetlany jest element światłoczuły w aparacie. Czas naświetlania jest uzależniony od jakości oświetlenia w jakim wykonujemy dane zdjęcie. Przy słaby oświetleniu potrzebny jest dłuższy czas naświetlenia, czyli czas otwarcia migawki powinien być dłuższy.

Zoom cyfrowy

Zoom cyfrowy to jedna z funkcji dostępnych w aparacie cyfrowym, która pozwala na powiększenie przez urządzenie utrwalonego na matrycy obrazu cyfrowego. Po wykonaniu zdjęcia możemy powiększyć jego konkretny obszar, niestety odbywa się to ze stratą dla jakości obrazu. Jest to sztuczne powiększenie tworzone przez procesor w aparacie, które daje nam pozorne przybliżenia. Wybierając aparat cyfrowy lepiej kierować się możliwościami zoomu optycznego.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.